Bezpłatne Wieczorowe Studium Rysunku z zakresu pełnego aktu06.03.2019 08:46

Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje bezpłatne Wieczorowe Studium Rysunku z zakresu pełnego aktu.

Zapraszamy tegorocznych maturzystów liceów ogólnokształcących, plastycznych oraz zawodowych, którzy myślą o studiowaniu na kierunku artystycznym.

Program zajęć obejmuje studium rysunkowe postaci ludzkiej – pełnego aktu. W trakcie ćwiczeń uczestnik nabywa umiejętności wykonywania rysunku studyjnego oraz sporządzania szkiców rysunkowych postaci ludzkiej - aktu. Obserwacja konstrukcji, struktury, kierunków i proporcji ludzkiego ciała oraz umiejętność rysunkowego ich uchwycenia, przyczynia się do wykształcenia szczególnej świadomości formy, co jest bardzo pomocne w artystycznym rozwoju osoby, pragnącej studiować na kierunku o profilu plastycznym. W czasie zajęć uczestnik nabywa również umiejętności posługiwania się podstawowymi technikami rysunkowymi: rysunek ołówkiem, węglem, rysunek tuszem.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki w godzinach 17.00-20.00 w budynku A2 UR, ul. Kopisto 2a, sala nr 41. Poprowadzą je dr hab. Jacek Balicki prof. UR oraz mgr Marek Haba.

Rozpoczynamy już 19.03.2019 r.

Warunkiem uczestnictwa w Wieczorowym Studium Rysunku jest przesłanie do 15 marca br. na adres: rysunek.wsur@gmail.com skanu Karty zgłoszenia, która jest do pobrania poniżej tekstu.

Uwaga ! Od osób niepełnoletnich wymagana jest Karta zgłoszenia ze zgodą rodziców (opiekunów prawnych).

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Nabór kandydatów prowadzony jest według zasady kolejności zgłoszeń.

Pliki do pobrania: